11-آشنایی مختصری با کمپانی Nikon

آشنایی مختصری  با کمپانی   Nikon
نیکون یک شرکت چندملیتی است که دفتر مرکزی آن در توکیو پایتخت ژاپن قرار دارد. نیکون در زمینه تولید دوربین عکاسی و عدسی‌های اپتیک فعالیت داشته و واحد تحقیقات این شرکت همواره پیشتاز جدیدترین تکنولوژی‌ها در طراحی و تولید ملزومات عکاسی بوده است.
از جمله آنها می‌توان به موتورهای اولتراسونیک، نورسنجی سه بعدی، مدارهای پرسرعت و پردازنده‌های قدرتمند موتور اتوفوکوس و آخرین تکنولوژی در زمینه اضافه کردن ویدئوپروژکتور در آخرین تولیدات دوربین دیجیتال اشاره کرد.
شرکت Nippon Kogaku K.K در سال ۱۹۱۷ رسما فعالیت خود را در زمینه طراحی و تولید محصولات نوری ـ بصری آغاز نمود. فعالیت این شرکت در ابتدا منحصر به ساخت و طراحی عدسی، دوربین‌های دوچشمی ‌و میکروسکوپ بود. بعدها یعنی در دهه ۱۹۴۰ تولید ابزارهای ارزیابی، اندازه‌گیری و لنزهای نوری را هم آغاز کرد.
این شرکت در اکتبر سال ۱۹۴۵ تولید لنزهای عکاسی، دوربین‌های دوچشمی ‌و عینک را به‌عهده داشت. تولید دوربین از برنامه‌های بعدی شرکت بود. انگیزه اصلی که این شرکت را به تولید دوربین ترغیب می‌نمود، جلب بازارهای جهانی، پاسخگویی به تقاضای بازار و ارائه قیمت‌های مناسب بود. جهت تحقق این اهداف متخصصان گرد هم آمدند و اطلاعات لازم را در این زمینه از سال ۱۹۴۵ جمع‌آوری کردند. در همان سال دو کمیسیون ویژه دوربین و پرتوافکن به یک کمیسیون واحد تبدیل شدند که وظیفه آن انجام بررسی‌ها و طراحی‌های لازم جهت تولید دوربین بود.این کمیسیون در آوریل ۱۹۴۶ به این نتیجه رسید که باید دو دوربین تولید کرد. این دوربین‌ها طرح‌هایی پیشرفته از دو مدل LEICA و CONTEX بودند و در ۲۵ ژوئیه در جشن سالگرد تاسیس شرکت به نمایش گذاشته شدند. اولین دوربین (TLR) به دلیل مشکل لنز که با استانداردهای موجود مطابقت نداشت از دور تولید خارج شد، اما دوربین ۳۵ میلی‌متری با تولید انبوه به بازار عرضه شد. در سال ۱۹۴۶ تقاضاهای بیشماری در بازارهای جهانی برای دوربین‌های ژاپنی وجود داشت. این شرکت‌ها باید ۱۷۰۰۰ دوربین صادر می‌کردند ولی امکان تولید این تعداد را نداشتند. در پاسخ به این نیاز، شرکت تصمیم گرفت محصول جدید خود را هرچه سریع‌تر به بازار عرضه کند.
اسم دوربین جدید شرکت در ابتدا NILORTTE بود که پس از مشورت به NIKON تغییر یافت. نمونه این دوربین تا دسامبر همان سال یعنی ۱۹۴۶ تکمیل شد و در مارس ۱۹۴۸ به مرحله تولید انبوه رسید.
نیکون تاکنون بیشترین تعداد لنز و دوربین را در دنیا تولید کرده و ۲۸ سال متوالی برنده بهترین و با کیفیت‌ترین لنز و دوربین از فستیوال عکاسی DIWA و فستیوالهای جهانی بوده است. همچنین نیکون در ۱۵ سال اخیر، به ساخت دستگاه‌های تصحیح عیوب انکساری چشم مانند لیزیک نیز اقدام نموده‌است.
اکنون نیز این دوربین‌های دیجیتال SLR نیکون هستند که بخش عمده‌ای از بازار را به خود اختصاص داده‌اند و تمام کاربران اعم از حرفه‌ای‌ها و آماتورها قادرند از آنها استفاده کنند. از دیگر تولیدات این شرکت می‌توان از فیلدسکوپ، پرینتر، انکسارسنج، عینک‌های آفتابی، دیسک‌های نوری ـ مغناطیسی، پروژکتور و استپر نام برد.این شرکت گام‌های بسیار برجسته‌ای در جهت ارتقای خلاقیت در صنعت عکاسی برداشته است و با حدود ۲۴ هزار کارمند در سراسر جهان، سالانه درآمدی بالغ بر ۷۳۰ میلیارد ین ژاپن، معادل ۷/۸ میلیارد دلار دارد.

 Nikon D1X 2.7MP-تصویر از پشت اولین دوربین دیجیتالی نیکون

-Nikon D1X 2.7MP-تصویر از پشت اولین دوربین دیجیتالی نیکون

یک دیدگاه:

ممنن از اطلاعات خوبتون که رایگان در اختیار دیگران میذارین

بالا pouria.senemari 021 88981280 | 09128347476 | info@karniko.com طراحی سایت: وبسیما
Social Links:
insta
pin
FACEBOOK
TWITTER
LINKEDIN
DEVIAN-ART
Telegram