5-تجربیات شخصی در شروع دوران رشته تحصیلی عکاسی

 در دوران ابتدائی تحصیلم در دانشکده همیشه با نگاهی کنجکاوانه و غبطه آور به کتابهای عکاسی تبلیغاتی خارجی نگاه می کردم. در این کتابها نوع زاویه نگاه به محصول ، روش نور پردازی و … ذهن مرا مشغول خود می کرد که آیا در آینده می توانم به جایگاهی برسم که قدرت خلق چنین عکسهایی را داشته باشم یا نه.

با گذشت ترم ها و گذراندن گرایش تبلیغات زیر نظر استاد گرامی آقای خادمیان، دستیاری برای عکاسان حرفه ای در استودیو ها و آشنایی بسیار با نور پردازی توانستم به آرزوی دیرینه خود تحقق ببخشم.

 خوانش من در درک عکسهای تبلیغاتی رفته رفته بیشتر و بیشتر و عطش من برای تجربه عکاسی تبلیغاتی فزون تر و تحقیق در مورد انواع روشهای نور پردازی برای انواع جنسیت ها تا آنجا مرا با خود پیش برد که فهمیدم در دنیای بسیار بزرگ و ناتمامی قدم گذاشته ام که پایانی ندارد. این تجربه به فهماند که چیزی جز مقاومت ومداومت در این گرایش مرا با تجربه نخواهد کرد.

 پس تصمیم گرفتم که : انواع کتابهای عکاسی تبلیغاتی در زمینه های محصولات ، مد و… را مطالعه و از آنها یادداشت برداری کنم … به تبلیغات داخلی با دقت نگاه می کردم ، روزانه به تحقیق در اینترنت در مورد عکاسان صاحب سبک در این زمینه می پرداختم … در انواع ورک شاپ های انجمن عکاسان تبلیغاتی و صنعتی ایران شرکت می کردم که مسیر های طولانی یاد گیری و تجربه شخصی مرا بسیار کوتاه کرد .(خوشبختانه قبل از فارغ التحصیلی افتخار عضویت در این انجمن را داشته ام ).

 این روند فکری همچنان برای من ادامه داشت که کم کم متوجه عمیق تر شدن نگاه عکاسان و آژانس های تبلیغاتی به عکس تبلیغاتی شدم و آن چیزی جز نگاه و بیان خلا قانه در انتقال پیام نبود.در بر خورد های بیشتر با این عکسها متوجه آن شدم که تنها دانش نورپردازی استودیوئی و ساخت انواع دکور ها برای خلق یک عکس تبلیغاتی کافی نیست.

 نکته بسیار مهم در این عکسها ایده های نو و سادگی در بیان پیام تبلیغاتی است که بیننده را بطور کامل مجذوب خود می کرد.ایده هائی که ما بسادگی از کنار آنها می گذریم و بدنبال اجرای آن نیستیم.در نتیجه تصمیم گرفتم که یک عکاس تبلیغاتی خلاق باشم.پس شروع تحقیق و چگونگی ایده پردازی در تبلیغات کردم.خوشبختانه کتاب هایی در ارتباط با این موضوع در بازار کتاب ایران چاپ شده که بسیار رهنمون من بوده است.

  برای خلق عکس تبلیغاتی خلاق باید حتما در مورد نحوه تولید و ویژگیهای محصول تحقیق کرد تا دایره گسترش خلق ایده افزایش یابد. این روند لازمه اش تربیت ذهن به سمت خلافانه فکر کردن می باشد.تربیت ذهن در این مسیر تنها  با مطالعه  و تحقیق در مورد این روش ها ، دیدن عکس هایی از این دست و تحلیل آنها و تجربه عملی بسیار میسر می شود .

۷ دیدگاه:

خیلی لذت بردم… ممنونم.

خیلی ممنون شما لطف دارید

یادم میاد تو کتابخونه رو پسر…
بهت تبریک میگم بخاطر همت والایی که داری
موفق و شاد باشی پوریا

ممنون از توجه ات امیر جان.شما هم موفق باشی

با سلام و خسته نباشید خدمت برادر و دوست گرامی
با دیدن و نمونه کارهای شما و خواندن مقاله و مطالب جالب در این زمینه
قدم بر دارم
منم به تازگی در این کار فغالیتم رو شروع کردم و دوست دارم تا آخر پیش برم
با راهنمایی شما و دوستان عزیز در زمینه عکاسی تبلیغاتی
ممنون یا علی

سلام دوست گرامی
از توجه شما خیلی ممنونم.امیدوارم که هدف تون با موفقیت پیش ببرید.

بسیار عالی … از دیدن سایتتون و نمونه آثار لذت بردم … برقرار باشید

بالا pouria.senemari 021 88981280 | 09128347476 | info@karniko.com طراحی سایت: وبسیما
Social Links:
insta
pin
FACEBOOK
TWITTER
LINKEDIN
DEVIAN-ART
Telegram