2-تجربه شخصی در خلق ایده تا اجرای عکس عینک آفتابی

تجربه شخصی در خلق ایده تا اجرای عکس عینک آفتابی

 همیشه عکسهای تبلیغاتی از عینک های افتابی در ویترین ها و مجلات خارجی ذهن مرا مشغول خود می کرد زیرا اکثر این عکسها با مدل های بسیار فتوژنیک عکاسی می شوند. پیام این عکس های تبلیغاتی بیشتر بر تاکید فرم ظاهری عینک می باشد که بیننده براین اساس اقدام به خرید می کند اما ایا پیام یک عکس تبلیغاتی از یک عینک استاندارد همین است؟!

 در تحقیقاتی که در مورد عینک های آفتابی کردم به این نتیجه رسیدم که مهم ترین ویژگی یک عینک استاندارد، محافظت از چشم در برابر اشعه ماورای بنفش خورشید است. که اگر از ان در برابر چشم محافظت نشود منجر به بروز بیماری های برگشت ناپذیری نظیر اب مروارید ،تغییر در مرکز دید و … می شود.پس این عینک ها باید نود درصد این اشعات مضر را به خود جذب کند. اما کدام یک از این پیام ها در عکس های مورد نظر قابل انتقال است؟! مگر این که این اطلاعات به صورت متن به این  عکسها اضافه شوند اما هدف، انتقال پیام از طریق تصویر است.شاید باور پذیر نباشد که من وقتی از مصرف کنندگان عینک ویژگی های ان را می پرسیدم قادر به جواب گوئی دقیق از خصوصیات یک عینک استاندارد نبودند.

 پس با این نیت شروع به ایده پردازی مستقیم برای عینک کردم وهدفم را بر این گذاشتم که عکسی کاملا متفاوت از عکسهای رایج تبلیغاتی از عینک افتابی بگیرم.بعد از ایده پردازی های بسیار،ایده جالبی به ذهنم خطور کرد که آیا می توانم منظره مورد نظر رااز درون عینک نگاه کنم.در واقع از درون عینک همان نگاه از درون یک انسان به اطراف می باشد.پس از عکسبرداری از عینک ،منظره را در فتوشاپ در پس زمینه عینک قرار دادم. نتیجه تا حدودی قابل قبول بود.هدفم استفاده ازمنظره هایی است که درآنجا نیاز جدی به استفاده از عینک بخاطر فضای پر نور مثل کویر یا مناطق اب و هوائی بود .وقتی که از درون عینک به منظره نگاه می شود بیننده فضای نوری طبیعی و نرمالی را می بیند که چشم نواز است اما خارج از دید عینک  فضا کاملا پر نور و غیر طبیعی است.

در بعضی مواقع نیز انسان از فضای تیره(کاملا کم نور) به فضای پر نور قدم می گذارد  و چشم در چند صدم ثانیه به علت ناتوانی در تطبیق خود برای ورود نور به اندازه کافی به عنبیه باعث ورود نور بسیار زیادی می شود و ما بطور ناخوداگاه به بستن چشم خود اقدام می کنیم. در واقع من از چنین موضوعی نیز الهام گرفته ام.

یک دیدگاه:

فوق العاده بود، لذت بردم.

بالا pouria.senemari 021 88981280 | 09128347476 | info@karniko.com طراحی سایت: وبسیما
Social Links:
insta
pin
FACEBOOK
TWITTER
LINKEDIN
DEVIAN-ART
Telegram