1-تجربه شخصی در خلق ایده تا اجرای عکس تبلیغاتی فارس الماس

تجربه شخصی در خلق ایده تا اجرای عکس تبلیغاتی فارس الماس

 اولین عکسهای تبلیغاتی ام را برای این شرکت عکاسی کردم.این شرکت وارد کننده انواع سنگهای قیمتی نظیر الماس،یاقوت و زمرد است که انها را برای پایه های جواهر مثل انگشتر ، گردنبند و …. می فروشند .کارفرما از من در خواست کرد که عکسهای متفاوتی از الماس برای اگهی در مجله تخصصی طلا و جواهر بگیرم.کارفرما از عکسهای قبلی خود که توسط عکاس همین مجله عکاسی شده بود رضایت کاملی نداشت و همچنین رقیب های زیادی در این زمینه در مجله اگهی می دادند.او خواهان متفاوت بودن عکسهای الماس نسبت به سایر رقیبان و فروش بیشتر محصولاتش می بود.

 با توجه به تحقیقی که در مورد عکسهای تبلیغاتی سنگهای قیمتی کردم متوجه شدم که تمامی این محصولات در همه جای دنیا توسط مدل های حرفه ای عکاسی می شوند تا زیبا تر به چشم آیند. من هم  همیشه خلا ناشی از نبود مدل در عکاسی تبلیغاتی ایران را حس می کردم زیرا حضور انسان حتی به اندازه یک انگشت در عکس تبلیغاتی باعث بیان قوی در انتقال پیام و کاربردی تر شدن محصول می شود اما بدلیل قوانین اجتماعی و دینی کشورمان این امر در همه موارد عکاسی تبلیغاتی ایران میسر نمی شود.ولی این محدودیت باعث نشد که من به این موضوع فکر نکنم و تصمیم گرفتم که عکس مورد نظر را با وجود این محدودیت ها اما به شیوه نو عکاسی کنم در نتیجه شروع به ایده پردازی مستقیم از این موضوع کردم.

 با توجه به این که الماس به عنوان سخت ترین سنگ جهان ارزش بسیار بالائی در میان همه انسانها دارد ،در نتیجه تصمیم گرفتم که بروی این ارزش تاکید کنم.پس درطرح اولیه ام تصمیم گرفتم از مدل خانم زیبا استفاده کنم و برای اینکه محدودیت های شرعی در عکس کمتر به چشم بیاید و مانع از چاپ ان در مجله شود تصمیم گرفتم مدل را در فضائی کم نور عکاسی کنم که فقط صورت و دستها دیده شوند و با دیدن الماس در بالای سر خود محو زیبائی و درخشندگی ان شده و حالت مجسمه گونه ای پیدا کرده است.

پس از موافقت کارفرما با ایده ام و یاداوری نکاتی در این زمینه شروع به عکاسی کردم که خوشبختانه عکس نهائی به طرح اولیه مورد نظر بسیار نزدیک شد.در ما بین همین مراحل کاری    طرحهای دیگری از الماس برای صفحه اول کاتولوگ این شرکت زدم که تصمیم گرفتم که از دست  ظریف زنانه ای به عنوان پایه و جایگاهی ارزشمند برای الماس که بر نوک انگشت آن قرار گرفته استفاده کنم و برای جذاب تر شدن عکس از پارچه ی قرمز رنگی که اشاره به فضای تجملاتی و با ارزش الماس کند استفاده کنم. در آخر عکسهای نهائی در جلسه بررسی عکسها با کارفرما قرار شد که اسم و لوگوی شرکت بر بالای الماس قرار گیرد و فضای تیره اطراف مدل نیز افزایش یابد. و خوشبختانه پس از انجام مراحل رتوش و ویرایش و گذاشتن متن، عکس در مجله ماه عسل چاپ شد.

بالا pouria.senemari 021 88981280 | 09128347476 | info@karniko.com طراحی سایت: وبسیما
Social Links:
insta
pin
FACEBOOK
TWITTER
LINKEDIN
DEVIAN-ART
Telegram